arianpersian

نگرانی روحانیون حکومتی از رشد کلیساهای خانگی در کشور

 20120831_002537

 

افزایش تهدید و دستگیری و شکنجه شماری از مسیحیان و نوکیشان مسیحی توسط نیروهای امنیتی و قوه قضائیه جمهوری   اسلامی، سند محکمی است بر خط دهی مراجع تقلید به سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی جمهوری اسلامی برای مقابله با گسترش و رشد مسیحیت در کشور.

« محبت نیوز» – كلیساهای خانگی اساسن اجتماع و یا جمع گروههایی هستنند كه بطور خودجوش توسط جوانان و یا از اعضای خانوادههای یکدیگر تشكیل می شوند و بدلیل گستردگی ، رشد و افزایش این نوع اجتماعات در سراسر كشور متاسفانه آمار مشخصی از آن وجود ندارد.

با افزایش فشارها و بازداشت و دستگیری افرادی كه عمومن از ادیان دیگر به مسیحیت می گروند بسیاری از این افراد بدلیل اینكه امكانی برای رفتن آنان به كلیساهای ساختمانی وجود ندارد و از طرفی هم این كلیساها تحت شدید نظارت دستگاههای امنیتی می باشند، این افراد كه از آنان بعنوان نوكیشان مسیحی نام برده می شوند ترجیح می دهند كه در گروهها و دسته های كوچك در خانه های یكدیگر جمع شده و به دعا و پرستش و یادگیری الهیات مسیحی بپردازند. این افراد كه خانه هایشان را به كلیساهای خانگی نامگذاری كرده اند بدور از هر گونه جریانات سیاسی به فراگیری آموزه های مسیحی می پردازند .

– ارتباط کلیساهای خانگی با سازمانهای مسیحی خارج از کشور

ارتباط اعضای كلیساهای خانگی با گروهها، یا با سازمانها و كلیساهای رسمی در خارج از کشور فقط به مسائل « آموزشی و تعلیم » خلاصه می شود و عمده ترین دلیل آن نیز این است كه متاسفانه مسیحیان در داخل ایران دسترسی به منابع الهیات مسیحی نداشته و مسیحیان نیز اجازه چاپ و نشر كتابهای تعلیمی و آموزشی تائید شده توسط كلیساها ی رسمی خود را از سوی مقامات و دستگاههای امنیتی جمهوری اسلامی ندارند. از این رو افراد و یا اعضای كلیساها از طریق ماهواره و اینترنت به این منابع تعلیمی از طریق برنامه های تلویزیونی و یا سایت های مسیحی دسترسی پیدا می كنند.

– کلیساهای خانگی به مثابه تهدید علیه نظام !

در این میان مقامات امنیتی جمهوری اسلامی عمومن این اجتماع (کلیساهای خانگی) را تهدیدی برای نظام و براندازی حکومت دانسته و پس از شناسایی، ضمن یورش و هجوم به آن مکان اقدام به بازداشت افراد می کنند که در این بین بازداشت شدگان متاسفانه با اتهامات امنیتی شدیدی مواجه خواهند بود . در طرف دیگر این موضوع دستگاه روحانیت جمهوری اسلامی متشکل از برخی روحانیون ( آیت الله ) هایی هستند که با سخنان و اظهارات مسیحیت ستیز، به گمان خود شاید بتوانند از این طریق مانع از “گسترش و جذب جوانان و خانواده ها به آئین مسیحیت شده و یا مانع از رشد روز افزون کلیساهای خانگی” در داخل كشور شوند. این روحانیون وابسته به حکومت که بقای خود را در وجود نظام می دانند، در پاره ایی اوقات از طریق تریبون های حکومتی با موج حملات و سخنان پوچ و بی اساس و ادعاهای واهی خود سعی در تحریك مسئولان و مقامات دولتی و امنیتی دارند. تا از این طریق نوکیشان مسیحی ایران را زیر فشارهای خود قرار دهند .

سایت « محبت نیوز» با اشاره به مطلب منتشره قبلی در خصوص سخنان «مسیحیت ستیز» دو تن از روحانیون حکومت ی ! طبق وعده داده شده در اینجا با ذکر فقط معرفی ( چند تن ) از روحانیون وابسته به حکومت به مواضع مسیحیت ستیز این افراد می پردازد .

– هشدار « آیت الله » ها نسبت به تشکیل ” کلیساهای خانگی” !

– جعفر سبحانی

آخوند “جعفر سبحانی” که اظهارات او به طور عمده در خبرگزاری‌های امنیتی وابسته به سپاه پاسداران از جمله خبرگزاری فارس منعکس می‌شود از مراجع ساکن قم می باشد وی همانند دیگر روحانیون وابسته به نظام ، چندی پیش ضمن هشدار نسبت به گسترش «کلیساهای خانگی» در جامعه، از حوزه‌های علمیه خواسته که در این زمینه هوشیار باشند. این مرجع حکومتی همچنین عنوان کرده که کلیساهای خانگی، جوانان منحرف و دور از دین را جذب کرده و سعی در القای عقاید خود به آن‌ها دارند.! وی پیش از این نیز در سخنانی هشدار داده بود که، دشمنان نظام جمهوری اسلامی تلاش دارند تا با دادن پول و امکانات، مردم از تشیع برگردانند و در منطقه «کلیساهای خانگی» تشکیل دهند …. وی افزود؛ مردم باید هوشیار باشند، مبادا اجازه دهند افرادی کلیساهای خانگی تشکیل دهند. این استادحوزه علمیه قم پیش تر نیز ضمن هشدار نسبت به افزایش گرایش جوانان به آئین مسیحیت از مسیحی شدن ۶۰۰ نفر در نيشابور خبر داد.

– وحیدخراسانی

وی از مراجع تراز اول شیعیان در ایران می باشد . وحید خراسانی در سخنرانی هایش بدفعات در مورد افزایش گرایش جوانان به مسیحیت بارها هشدار داده بود به گونه ایی که همین اظهارات ایشان سبب افزایش فشار و تهدید و دستگیری و شکنجه شماری از مسیحیان و نوکیشان مسیحی توسط نیروهای امنتیی و قوه قضائیه شد.

آخوند وحید خراسانی چندی پیش با انتقاد از ترویج مسیحیت در کشور ضمن پیامی به مسولان کشور گفت:« مردم دارند مسیحی می شوند اینها (مسئولان ) دنبال ریاست خودشان‌ هستند». وی همچنین گفت: « یكی نیست به این دستگاه بگوید این همه تبلیغات مسیحیت ضال و مضل حتی در ( شهر مذهبی ) قم به چه معناست؟ وی در انتها افزود : بساط تبلیغ مسیحیت باید از این مملكت برچیده شود والا آبرو برای … نخواهم گذاشت.»

– مصباح یزدی

وی که بی شک شهرتش برای تندروی ها و تعصبات بنیادگرایانه او در عقاید مهدویت است در اظهاراتش در راستاي مبارزه با ترویج مسيحيت، ضمن اعتراف به این موضوع گفته است : « كارهايي كه تاكنون (از سوی دولت و مقامات ) انجام گرفته و هزينه‌هايي هم كه صرف شده بازدهي نداشته است.» وی همچنین دلیل آن را بی برنامه گی و عدم نظارت از سوی دولت دانست.

– هادي جهان‌گشا

این کارشناس به اصلاح ادیان در سخنانش به گفته وی مدام از واژه مسیحیت تحریف شده استفاده میکند. وی همچنین بارها نسبت به گسترش مسیحت در جامعه هشدار داده است . آخوند “هادي جهان‌گشا” پیش تر نیز با ابراز تاسف نسبت به گسترش مسیحیت در بین جوانان تصريح كرد: «اسلام كليت دين مسيح را تاييد مي‌كند اما با توجه به درونمايه ديني تعليمات مسيحيت متاسفانه شاهد گسترش آن در بين جوانان هستيم.». جهان‌گشا با اشاره به تاكيدات علی خامنه ای مبني بر هشدار به مسئولان در مورد گسترش كليساهاي خانگي ابراز داشت : «اين مطلب اهميت جريان را نشان مي‌دهد»

– سید محمد سعیدیalireza-1-1

آخوند سيدمحمد سعيدی، امام جمعه شهر مذهبی قم نیز در ديدار با رييس و مديران سازمان تبليغات اسلامی این استان ، ضمن هشدار نسبت به تلاش دشمنان برای ايجاد «كليساهای خانگی» از مسوولان فرهنگی به‌خصوص سازمان تبليغات اسلامی خواست كه در زمينه ترويج آموزه‌های دينی و اعتقادی پيشرو باشند. وی با بيان اين‌كه «برخی از خانواده‌ها در معرض آسيب هستند !» خواستار اجرای طرح‌های تبليغی كارآمد از سوی حکومت برای پوشش دادن اين خانواده‌ها شد.

– علیرضا تراشیون

در ادامه عادت سی و سه ساله مسئولان حکومتی از توهمات بی اساس، آخوند “تراشیون” مدیر کل فرق و ادیان معاونت تبلیغ حوزه مدعی شد که دشمنان اسلام بودجه‌های کلانی برای اهداف خود در نظر گرفته‌اند، وی که نامی از این دشمنان نبرده است افزود: « این کمک ها به گونه ایی است که به برخی از « کلیساهای خانگی» در کشور که نهایتن 15 تا 20 عضو دارند، حدود 50 هزار دلار در سال مساعدت مالی می‌شود .!

این توهمات روحانیون حکومتی در حالی بیان می شود که جمهوری اسلامی خود تاكنون به جهت تبلبغ اسلام بطور آشكار و نهان تا كنون بسیاری از سرمایه و دارایی های ملت ایران را در بین شیعیان لبنان و افریقا و در برخی كشورهای منطقه سنی نشین خلیج فارس هزینه های بسیار كرده اند تا از این طریق به قول خودشان “اسلام شیعه” را تبلیغ كنند. هزینه و ساخت مساجد و كمك های مالی به مبلغین اسلامی در برخی كشورهای اروپایی و مسیحی آماری است كه هیچگاه در هیچ رسانه بطور علنی و آشكارا منتشر نمی شود. این موضوع در حالی است كه مسیحیان در هیچ یك از كشورهای اسلامی بخصوص ایران هم كه شاملش می شود حق ساخت و ساز كلیسا یی را ندارند.

– محسن علیزاده

آخوند محسن علیزاده که خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران از وی بعنوان استاد برجسته و پژوهشگر فرق شناسی نام برده است؛ وی در ارتباط با کلیساهای خانگی و فعالیت‌های بشارتی مسیحیان در ایران در اظهاراتی عجیب مدعی شد که: « مسیحیت تبشیری از مخوف‌ترین سازمان‌های اطلاعاتی و امنیتی دنیا است ! » وی در ادامه اظهارات خود گفت: «مبشران مسیحی به جوانان می‌گویند خدا در اسلام قهار است، ترسناک است اما در مسیحیت “محبت” است. همچنین واعظین مسیحی پاسخ سئوالات شرعی و شبهات موجود در اذهان جوانان مسلمان را به نفع خود ارائه می‌دهند و به جذب این جوانان می‌پردازند.»

وی همچنین به مسئولان جمهوری اسلامی پیشنهاد داد یک کرسی در دانشگاه راه‌اندازی کنند تا اسلام واقعی را بشناسانیم . البته ایشان عنوان نكرده اند كه در طول بیش از سه دهه كه از عمر حكومت جمهوری اسلامی می گذرد مسئولان و مقامات جمهوری اسلامی تا كنون در حال معرفی و نشان دادن چه اسلامی بوده اند كه از این پس می خواهند اسلام واقعی را به خصوص به جوانان بشناسانند !

– حیدر مصلحی3BDDC393-1C97-4495-B17F-5F8CAF85C91D_w640_r1_s

حیدر مصلحی وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی در گردهمایی که در سالن اجتماعات مدرسه فیضیه برگزار شده بود، با اشاره به اینكه «كلیساهای خانگی» امروز تهدیدی برای جوانان می باشند، برای مقابله با گسترش كلیساهای خانگی در داخل كشور خبر از یك سری اقدامات جدید را داد. وی با اشاره به خطرات مسیحیت تبشیری، افزود: « مسیحیت تبشیری از طریق 20 شبکه ماهواره ای و هزاران سایت اینترنتی و ده ها موسسه صلیبی در مقاطع مختلف ضربه های سنگینی به نظام وارد کرده است.»

وزیر اطلاعات همچنین در مهرماه ۱۳۹۰ نیز نسبت به ترویج فرقه های ضاله و یا به گفته وی طرح مسیحی گری یا مسیحی سازی هشدار داده بود و از آن به عنوان ” جنگ نرم” استكبار خبر داد. وی همچنین برای مقابله با گسترش مسیحیت و کلیساهای خانگی در كشور دست به دامان حوزه های علمیه شد و خطاب به حوزویان گفت که باید وارد این عرصه شوند و جوانان را به راه راست هدایت کنند!

“طی سی و سه سالی که از عمر حکومت جمهوری اسلامی می گذرد، مقامات و مسئولان حکومتی و به ویژه آیت الله های وابسته به حكومت با موج حملات و سخنان پوچ و بی اساس و ادعاهای واهی، سعی در تحریك مقامات دولتی و امنیتی داشته‌اند

Advertisements
This entry was published on February 16, 2013 at 9:08 pm and is filed under Uncategorized. Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: