arianpersian

پیام مسیح ودگرگونی زندگی انسانها

زندگي و پيام او در انسان دگرگونی اساسی بوجود مي آورد

اگر به زندگي عيسي مسيح نگاه كنيد، پي خواهيد برد كه او و تعلیماتش همواره بر زندگي انسان های بسياري در سراسر جهان تاثير گذاشته است. هر جا كه تعليمات و تاثير كلام او بوده، در آنجا تقدّس در ازدواج، حقوق زنان و صداي جامعه شنيده شده، مدرسه ها و دانشگاه ها تاسيس شده، قوانين براي محافظت و حمايت از كودكان وضع شده، برده داري پایان يافته و تغيير و تحوّلات زيادي به شكل مثبت در جامعه های مختلف پدید آماده است
عيسي مسیح براي شما كيست؟
زندگي شما در اين دنيا و حيات جاودانی شما پس از به پایان رسیدن زندگیتان در این دنیا، به پاسخ شما به همین پرسش بستگي دارد.
اگر عيسي مسيح را آنگونه که حقیقت اوست، از مسيحيت جدا كنيد، چيزي از مسیحیت باقي نمي ماند. مسيحيتی که كتاب مقدس معرفی میکند، يك فلسفة براي زيستن و يا مقرارت خشك مذهبي نيست. مسيحيت حقیقی يعني ارتباط و دوستی شخصي با خدايي كه زنده است و نجات مي بخشد.
بنيانگذاري كه زنده است
عيسي مسیح بر صليب كشيده شد، در قبر گذاشته شد و در روز سوم از مردگان برخاست. به همين دليل مسيحيّت منحصر به فرد است.

مدت کوتاهی است که به مسیح ایمان آورده ام… حالا چه باید بکنم؟

به شما تبریک می گوئیم. شما تصمیم مُهّمی را اتخاذ نموده اید که زندگی شما را تغئیر خواهد داد. شاید پرسش شما این باشد که “چگونه سفر خود را با خدا آغاز کنم؟” پنج قدم ذیل، شما را با استفاده از اصول کتابمقدس، در این راه راه نمائی خواهند نمود

1.

شما باید مطمئن باشید که معنی نجات را درک کرده اید.

اول یوحنا 13:5 میگوید، “این را نوشتم به شما که به اسم پسر خدا ایمان آورده اید تا بدانید که حیات جاودانی دارید، و تا به اسم پسر خدا ایمان بیاورید.” خدا می خواهد که ما مفهوم دقیق نجات را درک کنیم. او میخواهد که ما خاطر جمع باشیم که نجات داریم. خوب است که به اختصار به چند نکته در بارۀ نجات اشاره کنیم:

الف) همۀ ما گناه کرده ایم. همۀ ما مرتکب اعمالی شده ایم که خدا از آنها خشنود نیست (رومیان 23:3).

ب) گناه در زندگی ما، ما را مُستحّق میکند تا، به وسیلۀ جدائی ابدی از خدا، مُجازات شویم (رومیان 23:6).

ج) عیسی مسیح بر روی صلیب مُرد تا مُجازاتی را که ما سزاوار آن بودیم بر خود بگیرد. (رومیان 8:5 ؛ دوم قرنتیان 21:5) قیام او از مردگان ثابت نمود که مرگ او برای پرداخت جریمۀ گناهان ما کافی و بَسَنده بود.

د) خدا آمرزش و نجات را به افرادی می بخشد که به مسیح ایمان آورند و مطمئن باشند که او با مرگ خویش جریمۀ گناهان آنان را پرداخت کرده است. (یوحنا 16:3 ؛ رومیان 1:5 ؛ رومیان 1:8)

این، در واقع، خلاصه ای از پیغام نجات میباشد! اگر ایمان خود را بر عیسی مسیح به عنوان نجات دهنده نهاده اید، شما نجات یافته اید! در اینصورت همۀ گناهان شما آمرزیده شده اند، و خدا قول میدهد که هرگز شما را تنها نخواهد گذاشت (رومیان 38:8-39 ؛ متی 20:28). بیاد داشته باشید که نجات شما در عیسی مسیح تضمین شده است. (یوحنا 28:10-29). اگر تنها به مسیح اعتماد کنید، شما میتوانید اطمینان داشته باشید که همۀ ابَدیّت را در آسمان نزد پسر خدا سپری خواهید کرد.

2. شما باید کلیسائی پیدا کنید که کتابمقدس را بطور صحیح تعلیم می دهد.

شما نباید فکر کنید که کلیسا فقط یک ساختمان است. کلیسا یعنی مردم. این نکته بسیار مهم است که ایمانداران (در عیسی مسیح) با هم مشارکت داشته باشند. در واقع، این یکی از اهداف اولیۀ کلیسا می باشد. حال که شما به مسیح ایمان آورده اید، ما شما را قویاً تشویق میکنیم که کلیسائی را پیدا کنید که تعالیمش بر اساس کتابمقدس است. با شبان آن کلیسا تماس بگیرید و او را از ایمان تازۀ خود در مسیح مطلع سازید.

دومین هدف کلیسا تعلیم کتابمقدس می باشد. از طریق کتابمقدس میتوانید یاد بگیرید که چگونه قوانین خدا را در زندگی خود به کار گیرید. درک کردن کتابمقدس کلیدی است به سوی یک زندگی مسیحی موفق و قدرتمند. در دوم تیموتاؤس 16:3-17 می خوانیم، “تمامی کتب از الهام خداست و به جهت تعلیم و تنبیه و اصلاح و تربیت در عدالت مفید است؛ تا مرد خدا کامل و به جهت هر عمل نیکو آراسته شود.”

سومین هدف کلیسا پرستش است. پرستش یعنی تشکر کردن از خدا برای هر آنچه برای ما انجام داده است. خـدا ما را نجات داده است. خـدا ما را دوست دارد. خـدا احتیاجات ما را رفع میکند. خـدا ما را هدایت و راهنمائی میکند. خـدا قدوس، عادل، با محبت، رحیم، و پر از فیض می باشد. چگونه می توانیم از او تشکر نکنیم؟ در مکاشفه 11:4 اینطور می خوانیم: “مُستحّقی که جلال و اکرام و قوت را بیابی زیرا که تو همۀ موجودات را آفریده و محض ارادۀ تو بودند و آفریده شدند.”

3. شما باید هر روز وقت مشخصی را برای تفکر و تمرکز بر خدا اختصاص دهید.

این خیلی مهم است که در طول روز مدتی را در مشارکت با خدا سپری کنیم. بعضی از مردم این وقت را “رازگاهان” می نامند. دیگران آن را “وقف خداوند” می دانند چون در آن وقت ما خود را به خدا وقف میکنیم. برخی از مردم ترجیح می دهند صبح ها با خدا وقت بگذرانند، در حالی که دیگران دوست دارند شب ها به راز و نیاز او بپردازند. این مهم نیست که شما این وقت را چه می نامید و یا چه زمانی از روز را به آن اختصاص می دهید. آنچه مهم است این است که بطور مرتب، هر روز، با خدا وقت بگذرانید. ولی این وقت باید شامل چه بخش هائی باشد؟

الف) دعا. میتوان به سادگی گفت: “دعا یعنی گفتگو با خدا.” این گفتگو در بارۀ مشکلات شما و همۀ آن چیزهائی است که برای شما مهم میباشند. از خدا بخواهید به شما حکمت بدهد و شما را هدایت کند. از او بطلبید تا برای احتیاجات شما تدارک ببیند. به او بگوئید که چقدر او را دوست دارید، و اینکه چقدر بابت آنچه برای شما کرده است و میکند متشکر هستید. دعا یعنی همین!

ب) قرائت کتابمقدس. در کنار همۀ آنچه در کلیسا و سایر جلسات تعلیم کتابمقدس یاد میگیرید، احتیاج دارید کتابمقدس را بطور شخصی مطالعه کنید. تمامی آنچه شما برای داشتن یک زندگی موفق مسیحی لازم دارید در کتابمقدس یافت می شود. کتابمقدس شما را هدایت میکند تا تصمیمات صحیح اتخاذ کنید، خواست خدا را تشخیص دهید، بفهمید چگونه دیگران را خدمت کنید، و چگونه از نظر روحانی رشد کنید. کتابمقدس کلام خداست. اصولا، کتابمقدس کتاب راهنمای ماست تا طوری زندگی کنیم که هم باعث خشنودی خدا گردیم و هم خود، شخصاً ارضاء شده باشیم.

4. شما باید با افرادی که بتوانند شما را در رشد روحانی کمک کنند رابطه برقرار کنید.

در اول قرنتیان 33:15 می خوانیم: “فریفته مشوید، معاشرت بد اخلاق حَسَنه را فاسد می سازد.” کتابمقدس حاوی اخطارهای زیادی در بارۀ اثراتی است که افراد بد میتوانند بر ما داشته باشند. گذراندن وقت با اشخاصی که درگیر فعالیتهای گناه آلود هستند، می تواند ما را وسوسه کند تا ما نیز شریک همان گناهان شویم. در واقع افرادی که در اطراف ما هستند بر شخصیت ما اثر مستقیمی بر جای می نهند. به همین دلیل خیلی مهم است که خود را با اشخاصی احاطه کنیم که خدا را دوست دارند و با سرسپردگی به او زندگی می کنند.

سعی کنید یک و یا دو نفر دوست پیدا کنید که میتوانند مُشوّق و کمک خوبی برای شما باشند. به احتمال قوی در مشارکتهای کلیسائی با چنین افرادی آشنا خواهید شد. (عبرانیان 13:3 ؛ عبرانیان 24:10) از دوستان خود بخواهید تا بطور مُرّتب و جدّی در مورد رازگاهان، فعالیتها، و گام برداشتن شما با خدا شما را ارزیابی کنند . بدین طریق شما خود را مسئول و جوابگو خواهید دید. شما نیز همین قدم را برای آنان بردارید. این بدان معنا نیست که با سایر دوستان خود که هنوز عیسی مسیح را به عنوان نجات دهنده نپذیرفته اند قطع رابطه نمائید. در عین حالی که رابطۀ دوستانه و محبت آمیز خود را با آنان حفظ میکنید، به آنها نشان دهید که مسیح زندگی شما را عوض کرده است و اینکه شما دیگر نمیتوانید همۀ آن چیزهائی را که در گذشته می کردید دوباره انجام دهید. از خدا بخواهید تا به شما فرصت هائی عطا کند تا بتوانید در بارۀ عیسی مسیح با دوستان خود صحبت کنید.

5. شما باید تعمید بگیرید.

آنچه اکثر مردم در مورد تعمید باور دارند چیزی نیست جُز عقایدی آغشته به سؤتفاهمات. کلمۀ “تعمید” به معنی “غوطه ور کردن در آب” می باشد. تعمید روشی کتابمقدسی است برای اعلام کردن ایمان و سرسپردگی خود به عیسی مسیح. عمل فرو رفتن در آب به منزلۀ مدفون شدن با مسیح، و بیرون آمدن از آب تصویری از قیام اوست. در تعمید، شما با مسیح می میرید، با او مدفون می شوید، و با او از مردگان قیام می کنید (رومیان 3:6–4)

تعمید شما را نجات نمی دهد، و به هیچ وجه گناهان شما را پاک نمی کند. اهمیت تعمید در این است که شما خدا را اطاعت کرده اید و ایمان و سرسپردگی خود را به نجات دهندۀ خود اعلام کرده اید. اگر برای تعمید گرفتن آمادگی دارید، باید با شبان یک کلیسا صحبت کنید

اولین کاری که من و شما بعنوان یک مسیحی باید انجام بدهیم این است که از خدا بخواهیم که با فیض و رحمت خود، ترس خود را در دلهای ما قرار بدهد و آنرا در ما مرتباً شعله‌ ور نگاه بدارد. ترس خدا ابتدای حکمت است.
دوم اینکه به طور مرتب بر روی محبت مسیح تفکر و تعمق کنید. فکر کنید که او برای شما چه کار مهمی انجام داده است. سعی کنید که با محبت کردن به دیگران، گوشه‌ای از محبتهای خدا را پاسخ بدهید. به یاد داشته باشید که ما در این جهان وظیفه‌ای خطیر به عهده داریم. به خاطر محبت مسیح، چشمان خود را نسبت به دردها و رنجهای دیگران نبندید بلکه به خاطر محبت او، با چشم و قلب و آغوش باز، مردم درد و رنج دیده را محبت و خدمت کنید. «به شما حکم نو میدهم: یکدیگر را دوست بدارید. همانطور که من شما را دوست داشته ام شما نیز یکدیگر را دوست بدارید. اگر نسبت به یکدیگر محبت داشته باشید، همه خواهند فهمید که شاگردان من هستید.» ( انجیل یوحنا١٣: ٣٤-٣٥)
سوم اینکه، هرروز تانرا را به مسیح بسپارید و به او تعهد کنید که برای وی زیست نمایید. به خاطر داشته باشید که او خداست و بدون او هیچ کاری نمی‌توانید انجام بدهید. به یاد داشته باشید که حیات شما تنها و در او زندگی و حرکت و وجود دارید. پس هر روزخود را به او و رحمتهای او بسپارید. هر روز زندگی خود را به خدا تقدیم کنید و از او بخواهید که انگیزه‌های شما را تفتیش و امتحان کند. به یاد داشته باشید که در اکثر مواقع، محبت‌های ما از خودپرستی و آلوده به خودخواهی و گناه است. از خدا بخواهید که انگیزه‌های شما را پاک و تقدیس نماید.

عیسی به دنیا آمد تا من دوباره متولد شوم
او فقیر شد تا من مالک ثروتی عظیم گردم.577919_3032154686104_1330010933_32480346_1672108644_n

او بی جا و مکان شد تا من صاحب بنائی پر شکوه گردم.

او برهنه شد تا من همیشه بر تن خود لباسی داشته و پوشیده باشم

او تنها و تکذیب شده، رها گشت، تا من همیشه دوستانی داشته باشم.

او اسیر شد تا من آزادیِ کامل یابم.

او غمگین شد، باشد که من سرشار از شادی گردم.

او حقیرو فروتن شد تا من بلند کرده شوم.

او خادم شد تا من بتوانم برای همیشه فرزند باشم.

او گرسنگی کشید تا من همیشه غذایی برای خوردن داشته باشم.

او گناه شد تا من امروز عدالتِ او را با دیگران قسمت کنم.

او مرد تا من هرگز طعم مرگ ابدی را تجربه نکنم.

او پایین خواهد آمد تا من به بالا بروم.

خداوند این همه را انجام داد تا امروز پُریِ فیض و عدالت و بخشش او در مننمایان باشد و شریکِ او در تمام برکاتِ سَماوی باشم.
آمین

ماموریت ما

دوستان عزیز

این پیام را بطور مخصوص برای عزیزانی مینویسم که از زمینه اسلامی به عیسی مسیح خداوند ایمان آورده اند

مدتی است که این مطلب در قلب من سنگینی میکند و حال که چند روزی بیشتر تا فرارسیدن میلاد مسیح خداوند باقی نمانده فکر کردم شاید خوب باشد که آن را با شما نیز درمیان بگذارم و همه ما با هم سال نو میلادی را با این اندیشه و هدف آغاز کنیم

عزیزانم، ما مسیحیان مسلمان زاده که روزی عیسی مسیح را ملاقات کردیم و محبت بی نظیر او را با تمام وجود خودمان چشیدیم و او را بعنوان خداوند و نجات دهنده خود پیروی میکنیم، خوب واقف هستیم که هرگز نمیتوان محبت و راستی عیسی پسر خدا را با هیچ چیز و هیچکس مقایسه کرد. از کلام راستین خدا دانسته ایم، عیسی مسیح خداوند تنها راه نجات و رستگاری و رسیدن به ملکوت خداست.

ما خوب میدانیم که نیکان ما، چه به علت پی نبردن به حقیقت خدا و چه به اجبار، آئینی دروغین و غیر الهی و رسم و رسومات آنان را تا به امروز پیروی کرده و فرزندان آنان همچنان به آن ادامه میدهند، آنچه که مسبب شده تا سرزمین مادری ما به چنین روزگار اسفناکی دچار شود

اما خدای پر از شفقت بر حسب رحمت خویش امروزه بسیاری از ما فارسی زبانان را به طرق مختلف مورد لطف و فیض خود قرار داده، و همچنین هر روزه شاهد بر این هستیم که چگونه بسیاری از مردم ستمدیده و دلشکسته با صلیب عیسی مسیح آشنا شده، رستگار میگردند…. جلال بر نام خدایی که هرگز قوم و ملت ما را فراموش نکرده است

اما آنچه که در قلب من سنگینی میکند اینست: بنابر آنچه که ما هر روزه از طریق رسانه ها می بینیم و می شنویم و اتفاقاتی که در کشور عزیزمان ایران صورت میگیرد، بر خود واجب میدانم که از همکیشان خود بخواهم تا کمی تآمل کرده و از روح القدس بخواهیم تا وظیفه ما را در مقابل شرایط موجود در کشورمان و فرمان عظیم خداوند که در انجیل متی فصل ۲۸ آیات ۱۹ و ۲۰ آمده، بر ما آشکار کند

آری، ما فرزندان همان کوروش هستیم، همان مجوسیان که از سرزمین خود راهی طولانی را بر خود تحمل کردند تا منجی عالم را از نزدیک ببیند. همانانی که در روز پنطیکاست قلوب خود را به مسیح سپردند و از روح خدا پر گشته و به سرزمین خود با خبری خوش بازگشتند. بله، این مائیم که تنها میتوانیم برای سرزمین خود خبر خوش داشته باشیم. خبری که میتواند نجات و برکت را به آن سرزمین از هم گسسته برگرداند. کلام خدا میفرماید چگونه امکان دارد که ما از مجازات بگریزیم، که اگر نسبت به چنین نجات عظیمی بی اعتنا باشیم؟ نجات تنها از سوی خداوند می آید و بس! کلام خدا همچنین میفرماید چگونه نجات یابند اگر کسی به آنان نگوید؟

آیا وقت آن نرسیده که ما مسیحیان مسلمان زاده به خود آمده، از مسائل حاشیه ای همچون، ترس و منافع شخصی دست برداشته و از طریق بشارت های شخصی خود و موعظه انجیل نجات بخش خداوند عیسی مسیح، درهای برکت را بسوی بسیاری بگشائیم؟

این یک وظیفه است. این اطاعت از بزرگترین فرمان مسیح است. او فرمود: اگر کسی نزد مردم اعتراف کند که به من ایمان دارد

من نیز پدر آسمانی خود، تعریف خواهم کرد. آیا از اینکه انجیل مسیح را به ملت خود اعلان کنیم افتخار میکنیم؟

بیاید در سال جدید تصمیم بگیریم تا در زندگی دوستان و فامیل و حتی مردم اطراف خود تآثیر گذار باشیم. انجیل را زندگی کنیم و به آنان خبر خوش نجات بخش مسیح عیسی را اعلان کنیم. بیائید کاری را انجام دهیم که خداوند از ما انتظار دارد. بهای آزادی خداوند را به ملت خود اعلان کنیم، باشد که بسیاری بخاطر ایستادگی، شهامت، و بشارت ما آزاد شده نجات یابند

با آرزوی برقراری هر چه زودتر ملکوت خدا در میان فارسی زبانان

کشیش الناتان باغستانی

آزادی حق شماست

دوستان و آزادی خواهان هم زبان، درودهای مسیحایی مرا بپذیرید. همچنان که اطلاع دارید، این ماه در ایالات متحدۀ آمریکا مردم این کشور روز استقلال خود را جشن می گیرند

آزادی

یک حق خدادای است که خدا در وجود هر بشری قرار داده است. از این جهت است که بشر در طول تاریخ همواره درپی رسیدن و یافتن آزادی بوده است. او برای این منظور و درطی این راه جانها و خونهای بسیاری پرداخت کرده است. بسیاری هستند که اگر چه در محیطی آزاد زندگی می کنند ولی از درون اسیر هستند.

هدف و خدمت عیسی مسیح نیز در این دنیا بر همین اساس بود. او آمد تا انسان را از اسارت گناه و زنجیرهای درون آزاد سازد. چرا که خدا انسان را هرگز اسیر و درمانده نیافرید. فکر خدا برای شما عالی و کامل است. چرا که خدا هرگز وقت خود را صرف خلق موجودی ناچیز و به درد نخور نمی کند. بله، شما برای خدا با ارزش هستید. آنقدر که حاضر شد بخاطر شما جلال آسمان را ترک کند و همچون من و شما نامحدود گردد. او به دنیای ما آمد تا راهی را هموار سازد تا ما نیز به دنیای او راه یابیم.

وقتی ما به مسیح ایمان می آوریم و او را بعنوان نجات دهندۀ شخصی خود می پذیریم، مانع برداشته می شود و ما از درون آزاد خواهیم شد. آغاز آزادی از درون شماست. سپس آزادی بـه دیگران نیز منتقل خواهد شد و جامعه توسط شما تغییر خواهد کـرد. این آزادی است که خدا برای همه درنظر دارد. آن وقت چون شما آزاد شده اید و تغییر کرده اید، خلقت تازه می باشید. افکار شما، سپس رفتار شما و در نهایت زندگی شما تازه خواهد شد. زندگی زیبا خواهد بود اگر حتی به بسیاری از چیزهایی که می خواهید دست نیابید. مسیح فرمود؛ حقیقت را خواهید شناخت و حقیقت شما را آزاد خواهد کرد. این همان حقیقت است که من و شما بدان احتیاج داریم. آزادی در خداوند، آزادی روحانی که تنها در مسیح امکان پذیر می باشد. آیا شما آزاد هستید؟ آیا مسیح را پذیرفته اید؟ اگر در مسیح هستید، پس آزاد هستید! آزادی خود را صرف چیزهای پوچ و بی فایده نکنید. اجازه ندهید دروغ های شیطان مبنا براین که شما اسیر هستید، چاره ای برای شما نیست، حقیر هستید و رو بزوال در شما جایی داشته باشد و کلام خدا را جایگزین کنید. چرا که کلام خدا ابتدا افکار شما را تغییر خواهد داد و سپس هرگز دیگر شما آن شخص قبلی نخواهید بود

این حقایق را اقرا کنید؛ من در مسیح آزاد هستم. چون در مسیح خلقت تازه ای هستم، قوت هر چیز را در او دارم. من این آزادی را صرف اعمال نیکو و خدمت به خدا خواهم کرد. آمین

Advertisements
This entry was published on February 21, 2013 at 11:30 am and is filed under Uncategorized. Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: